آشنایی با انواع گریتینگ فایبرگلاس

گریتینگ فایبرگلاس چیست؟ آشنایی با انواع گریتینگهای فایبرگلاس

 گریتینگ کامپوزیتی به نام های گریتینگ GRP و یا گریتینگ های FRP شناخته می شوند. گریتینگ فایبرگلاس (کامپوزیتی )ترکیبی از الیاف و رزین می باشند که امروزه به صورت گسترده جایگزین گریتینگ های فلزی گردیده اند. این نوع گریتینگ نسبت به گریتینگ های گالوانیزه دارای وزنی سبک تر بوده و مقاومت شیمیایی و محیطی بسیار بالاتری هستند گریتینگ کامپوزیتی دو دسته به شرح ذیل می باشند.

ابعاد استاندارد این گریتینگ ها 1220 در 3660 میلیمتر می باشد که دارای چشمه هایی با ابعاد 38 در 38 میلیتر هستند.ضخامت این نوع گریتینگ های کامپوزیت از 25 میلیمتر تا50 میلیمتر می باشد که می تواند به صورت روکش دار نیز عرضه شود که در نوع روکش دار یکی از سطوح گریتینگ با استفاده از صفحه آجدار کامپوزیتی پوشیده می شود.

این دسته از گریتینگ ها از پروفیل های کامپوزیتی I و T شکل که به روش پالتروژن تولید شده اند، ساخته می شود.گریتینگ های فایبرگلاس از نوع پالترود به علت درصد بالای الیاف ظرفیت تحمل بار بالایی دارند.در سایز های متنوع با توجه به درخواست مشتری قابل تولید می باشد.

در مکان هایی که استفاده از گریتینگ های مشبک امکان پذیر نمی باشد و سطح محل استفاده نیاز به پوشیده شدن دارد، گریتینگ های روکشدار جایگزین مناسبی برای گریتینگ های مولدد و پالترود هستند.این محصولاد تلفیقی از گریتینگ های مولدد و صفحات کامپوزیتی می باشند که به یکدیگر اتصال داده شده اند.

Fiberglass Molded Grating

کاربرد ومزایای استفاده از گزیتینگهای فایبرگلاس

مزایای استفاده از گریتینگهای فایبرگلاس :

مقاوم در برابر خوردگی، وزن پایین ،استحکام بالا، عایق الکتریسیته، مقاوم در برابر حریق، مقاوم در برابر رطوبت ،نصب سریع ،عدم نیاز به تعمیر نگهداری، طول عمر بالا و .. 

مزایای اقتصادی گریتینگهای فایبرگلاس

وزن پایین
مقرون به صرفه بودن
عایق بودن
هزینه نصب پایین
قابلیت کاربرد بالا

تصاویری از گریتینگهای فایبرگلاس

جهت سفارش ساخت انواع گریتینگ فایبرگلاس وقیمت روز گریتینگ با بخش بازرگانی وفروش شرکت صنعت وهنر شهباز تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
12 + 1 =


دسته‌ها

فهرست