کلمپ گریتینگ

کلمپ گریتینگ یکی از ملزومات اصلی گریتینگ های فلزی می باشد. کلمپ یا بست گریتینگ برای اتصال وثابت کردن گریتینگ در محل نصب مورد استفاده قرار میگیرد. کلمپ یا بست گریتینگ به صورت گالوانیزه گرم یا به صورت داکرومات ساخته میشود.

اجزای تشکیل دهنده کلمپ گریتینگ

کلمپ یا بست گریتینگ از اجزای زیر تشکیل شده است. برای هر متر مربع از گریتینگ به تعداد چهار عدد کلمپ نیاز هست. کلمپ گریتینگ به صورت عددی یا به صورت ست فروش و قیمت داده میشود.

چنگکی بست

ابرویی بست

مهره بست

واشر بست

پیچ بست
چنگکی بست طوری طراحی‌شده است که در قسمت زیرین گریتینگ قرار می‌گیرد و با توجه به شیارهای زاویه‌دار یا منحنی دار سر چنگکی با قسمت زیر باربر گریتینگ تماس پیدا می‌کند و در داخل چشمه‌های گریتینگ قرار می‌گیرد.

کلمپ گریتینگ

معرفی کلمپ گالوانیزه گریتینگ

ابرویی یا همان بست گریتینگ تجهیزی برای صفحات مشکب هست که با توجه به شکل ظاهری آن ابرویی نامیده می‌شود که بنا به خم‌کاری‌های ایجادشده بروی آن بروی سطح گریتینگ قرار می‌گیرد. ابرویی با توجه به شکل وظاهری که دارد از قسمت بالا بر روی چشمه وبر روی دو تسمه باربر قرار میگیرد و سپس با پیچ ومهره و اشر مربوطه به چنگکی زیرین فیکس میگردد.

روشهای نصب گریتینگ در پلت فرم، سازه یا سطوح بتونی با توجه به نیاز و پیش بینی های تعمیر و نگهداری مختلف می باشد. مانند: جوشکاری، بتن ریزی، بست یا کلمپ، پیچ و مهره و…

تجربه و اتفاقات احتمالی در آینده مانند تعویض یا تعمیر گریتینگ تولیده شده یا ایجاد تغییر در محل نصب، ساپورت ها یا حتی خود سازه یا ساختمان، ثابت کرده است، گریتینگ باید به نحوی نصب گردد تا امکان جابجایی یا حذف آن به سادگی صورت بگیرد.
بست گریتینگ (Clamp) بهترین گزینه برای نصب گریتینگ است.
هنگام نصب گریتینگ، یک طرف چنگکی درون چشمه ی گریتینگ و طرف زیر ساپورت (ناودانی یا تیرآهن) قرار گرفته. همچنین ابرویی در روی گریتینگ با بسته شدن پیچ و مهره، محکم و باعث تثبیت بست و درنتیجه گریتینگ روی ساپورت ها خواهد شد.

بست گریتینگ در دونوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد، بیشترین کاربرد را دارد.

اما دلایل استفاده از کلمپ یا بست گریتینگ چیست؟ برای پاسخ به این سوال شاید موارد ذیل قانع کننده باشد:

1- نصب آسان گریتینگ بدون آسیب رساندن به پوشش گالوانیزه گریتینگ
2- حذف اقدامات خطرساز مانند حفاری، سوراخکاری و جوشکاری
3- باز و بسته کردن سریع بست گریتینگ، کمتر از یک دقیقه
4- دسترسی به مناطق زیرین گریتینگ جهت تعمیر و نگهداری
5- صرفه جویی در وقت و سرمایه و حفظ ایمنی و سلامت کار
6- قیمت مناسب بست گریتینگ با کیفیت ساخت و گالوانیزه بالا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
30 ⁄ 15 =


دسته‌ها

فهرست