معرفی گریتینگ پله

گریتینگ پله(پله فلزی)

گریتینگ پله یا همان کف پله فلزی به نوعی همان گریتینگ یا صفحات مشبک است که بیشترین کاربرد آن در راه پله های صنایع مختلف می باشد .

پله های فلزی به طور عمده در مکان‌هایی مانند پالایشگاه‌های نفت و گاز و مخازن پتروشیمی و همچنین راه پله‌های صنعتی نیز اجرا می‌ شود که کاربر می‌ تواند بنا به سلیقه و نیاز خود ، آن را به صورت گالوانیزه یا توسط روکش رنگ پوشش دهی کند.

معمولا پله های فلزی جهت نصب در راه پله های صنعتی نیاز است که دو طرف کار شمشیری یا ناودانی نصب گردد،جهت اتصال و نصب پله های فلزی یا به صورت پیج و مهره ای اقدام میگردد،یا با قرار دادن قاب نبشی و جایگذاری پله داخل آن و یا نهایتا به شکل جوشی نصب خواهند شد.

قسمتهای تشکیل دهند پله فلزی

  • گریتینگ : بخش اصلی گریتینگ پله همان گریتینگ یا صفحات مشبک می باشد.
  • بغل پله(side plate): معمولا برای نصب گریتینگ پله یا همان پله فلزی البته از نوع پیج ومهره ای از بغل پله درطرفین پله استفاده میشود، معمولا بغل پله ها از پلیت 5 الی 8 میل می باشد که دارای سوراخ گرد و لوبیایی است جهت اتصال پله به شمشیری های کناری،ابعاد واندازه های سوراخها کاملا بستگی به طراحی یا سوراخهای روی شمشیری های کناری دارد و البته در استاندارد نیز ابعاد واندازه و فواصل سوراخهای بغل پله تعریف شده است.
  • جلو پله (Nosing): معمولاً از جلو پله که یک ورق آجدار خم شده است جهت استحکام واصطکاک بیشتر استفاده میگردد.

انواع گریتینگ پله یا کف پله فلزی

این محصول به دو دسته کلی تقسیم می شود که بسته به محیط کاربردی آن تعیین می شود: گریتینگ بدون بغل و گریتنگ بغل دار، گریتینگ ساده یا بدون بغل زمانی استفاده می شود که قرار است در داخل نبشی نصب شود، اما گریتینگ بغل دار فلزی زمانی استفاده می شود که قرار است با شمشیرهای کناری یا ناودانی پیچ و مهره شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
16 − 13 =


دسته‌ها

فهرست