انواع گریتینگ فلزی

استعلام گریتینگ (محصولات فلزی)

جهت سهولت در ارسال استعلام ها و درخواست های مربوط به سفارش گریتینگ های فلزی از هر نوع می توانید از فرم آنلاین استعلام گریتینگ استفاده نمایید. محصولات فلزی شامل گریتینگ تسمه در میلگرد، گریتینگ تسمه در چهار پهلوی تابیده، گریتینگ تسمه در تسمه، گریتینگ تسمه در نیم تسمه، گریتینگ استنلس استیل، گریتینگ آلومینیوم، هندریل های لوله ای جهت نصب روی پل و تاج سدها، و انواع کلمپ و بست گریتینگ می باشد .

گریتینگ فلزی مدل تسمه در میلگرد از اتصال تسمه های فولادی و میلگردهای آهنی تشکیل شده است  که بعد از ساخت روکش گالوانیزه تولید میشود و با مش بندی ها استاندارد 50*30 یا 100*30 تولید وعرضه میگردد. البته چنانچه مش بندی ودیتیل خاصی مد نظر مشتری باشد،مطابق با خواسته مشتری تولید وارائه میگردد.

گریتینگ های تسمه در چهار پهلو یکی از انواع گریتینگ می باشد که روش ساخت مشابهی با گریتینگ  تسمه در میلگرد دارد. اما تنها تفاوت آن در استفاده از چهار پهلو و یا چهار پهلوی تابیده شده به عنوان تسمه رابط می باشد. از آنجایی که تسمه رابط وظیفه تحمل بار را ندارد استفاده از چهار پهلو به عنوان رابط مشکلی را پیش نمی آورد.

معرفی انواع گریتینگ

منظور از گریتینگ (grating) یک شبکه توری مانند است. شبکه ای متشکل از عناصر فلزی که به صورت طولی و عرضی در کنار هم قرار دارند. این محصولات دارای مقاومت بالا، ظاهر خوب، وزن پایین، امکان عبور هوا، نورگیر، قیمت مناسب و کاملا اقتصادی هستند و به شکل های مربعی، سینوسی، مثلثی و… به یکدیگر متصل می شوند. این صفحات حالت مشبک دارند و نوع فلزی آن از تسمه و میلگرد تهیه می شود. این محصولات کاربردهای متنوعی دارند به عنوان مثال در شهرسازی، صنعت، سقف کاذب، پوشش کف، پانل های حفاظتی، پلکان، درپوش کانال های آب شهری، کفی پله کارخانه و ساختمان ها، نورگیر، پل و… مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت تمایل به جلوگیری از فرسایش فلز و زنگ زدن می توان آن را آبکاری یا رنگ کرد که در برابر عوامل محیطی، شرایط اسیدی، رطوبت و… مقاوم می شوند. وزن گریتینگ بعد از گالوانیزاسیون بین 3 تا 9 درصد افزایش می باید و اصطلاحا به آن گریتینگ گالوانیزه می گویند.

کاربردهای گریتینگ
در تقسیم بندی انواع گریتینگ ها و محصولات فلزی شرکت صنعت و هنر شهباز گریتینگ ها به :

بخش های تشکیل دهنده گریتینگ

این محصولات از بخش های مختلفی تشکیل می شوند. هر بخش وظیفه خاصی را برعهده دارد و رعایت کلیه استانداردها الزامی است.

تسمه بابر
تسمه مهم ترین بخش شبکه است و میزان مقاومت، کشش و باربری شبکه گریتینگ به آن ها بستگی دارد. اصولا از تسمه های ماشین کار استفاده می شود اما باز هم بنابر این که گریتینگ چه استفاده ای دارد و بر اساس درخواست متقاضی آن محل نصب نوع تسمه ها متفاوت خواهد بود. میزان استحکام و توان گریتینگ به ارتفاع، ضخامت و طول تسمه بستگی دارد یعنی در صورت افزایش ضخامت و ارتفاع میزان مقاومت افزایش و در صورت بلند بودن طول تسمه و دهانه مقاومت کاهش می باید. این نوع باربر ها در انواع نفر رو و ماشین رو ساخته می شوند که با توجه به نیاز مشتری تعیین شده و ساختار های متفاوتی دارند.

رابط
از تسمه و میلگرد رابط هایی تهیه می شود که کاربرد اصلی آن ها ممانعت از خراب شدن شکل هندسی شبکه است. رابط و تسمه به صورت عمودی به یکدیگر متصل می شوند. وزنی بر رابط تحمیل نمی شود و تنها استحکام و حفظ ظاهر و شکل هندسی محصول را بر عهده دارد. ضخامت و فاصله بین آن ها تاثیری در میزان مقاومت شبکه ندارد و تنها عبور و مرور را تسهیل می کند.

چشمه
منظور از چشمه یا مش بندی فاصله بین تسمه های باربر و رابط ها است. هر چه فاصله بین تسمه های باربرها کمتر باشد استحکام شبکه افزایش خواهد یافت. البته در تعیین این فواصل، مکانی که شبکه در آن قرار می گیرد و میزان استحکام نیز باید در نظر گرفته شود. مورد دوم فاصله بین رابط ها است که باید از فاصله بین باربرها بیشتر باشد. مش بندی در وزن گریتینگ تاثیرگذار است. چشمه با دو عدد به صورت w*z نمایش داده می شود منظور از اولین عدد، فاصله بین تسمه ها و منظور از عدد دوم فاصله رابط ها بر حسب میلی متر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
27 − 15 =


دسته‌ها

فهرست